دستگیری کلاهبردار 100 میلیاردی با شگرد عضویت در بورس خارجی

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری متهم 35 ساله‌ای که با شگرد عضویت در بورس خارجی و دریافت سود اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به ارجاع تعداد قابل توجهی پرونده از سوی شکات مبنی بر سرمایه گذاری در ارز خارجی و دریافت سود، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا  قرار گرفت.

وي افزود: در بررسی های تخصصي مشخص شد مال باختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت های بورس خارجی معرفی کرده بود با پیشنهاد سرمایه گذاری در بورس آشنا شده و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت می کرده و پس از مدتي حساب آنان مسدود و مبلغ 100 ميليارد ريال از آنان كلاهبرداري شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا  پس از چند ماه كار فني و اطلاعاتي موفق شدند، متهم را در يكي از محله هاي شيراز شناسايي و وي را در مخفيگاهش دستگير كنند.

سرهنگ سلیمانی با بيان اينكه تاكنون بيش از 90 نفر شاكي به پليس فتا مراجعه كرده‌اند، گفت: متهم در تحقیقات اوليه به كلاهبرداري 100 ميليارد ريالي از شهروندان به بهانه سرمایه گذاری در بورس خارجي اقرار كرد.

اين مقام سایبری با بيان اينكه كلاهبردار 35 ساله پس از سير مراحل قانوني روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبر قبل از ورود به هرگونه سرمایه گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغوا کننده در حوزه سرمایه گذاری هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌ ها ارائه می‌شود قرار نگیرند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *