کلاهبرداری در قالب فروش خودروهای لوکس زیر قیمت

رئیس پلیس فتا فارس از کلاهبرداری هایی که در سایت های آگهی با شگرد فروش خودروهای لوکس صورت می‌گیرد، خبرداد و گفت: شهروندان پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت های اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی، از کم ‌و‌کیف خدمات یا کالا و نیز هویت فروشنده مطلع شوند.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: فردی کلاهبردار با سوء‌استفاده از اعتماد کاربران،  توانسته بود مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال را با عنوان بیعانه از شاکیان، بابت خرید خودروهای لوکس زیر قیمت بازار اخاذی کند.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام تحقیقات لازم در فضای سایبر، متهم را که با ترفند مطرح کردن قیمت های اغوا‌کننده خودروهای زیر قیمت بازار به دلیل موعد سر رسید چک بانکی، کسب درآمد می کرد، شناسایی کردند و به همراه مستندات جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار دادند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه شهروندان هنگام مراجعه به سایت‌های آگهی محور به تبلیغات اغوا کننده اعتماد نکنند، از کاربران خواست: معاملات خود را حتما حضوری انجام دهند و قولنامه بین طرفین با امضای دو شاهد صورت گیرد زیرا ممکن است کالای خریداری شده دزدی باشد که عواقب خاص خود را در پی خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا استان فارس، اعتماد بی جا به افراد بدون داشتن شناخت کافی و تحت‌تاثیر قرار گرفتن تبلیغات اغوا‌کننده  را از عمده ترین دلایل به دام افتادن افراد در معاملات فضای مجازی دانست و خاطر نشان کرد: ناآشنایی با روال قانونی خرید و فروش کالا از طریق اینگونه سایت ها توسط کاربران فضای مجازی، نیازمند ارتقاء  سطح آگاهی افراد در جامعه می باشد.

سرهنگ سلیمانی ضمن هشدار در خصوص خرید در بستر سایت‌های آگهی محور تصریح کرد : خریداران بایستی توجه کنند که حتی الامکان از ساکنان شهر خود به صورت حضوری خرید کنند؛ انتقال پول پس از دریافت کالا از امن ترین روش های معامله می باشد  حتما از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است و قبل از خرید کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *