کلاهبرداری تحت عنوان تورهای چارتری

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی که با درج آگهی دروغین در سایت های واسطه‌ گر اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کرد، خبر داد.

سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس اظهار داشت: در پی شکایت مردی 25ساله مبنی بر مشاهده آگهی تورهای چارتری، در یکی از سایت‌های واسطه گر موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا فارس ادامه داد: این شهروند بیان داشت که در یکی از سایت‌های درج آگهی با یک آگهی تحت تورهای باورنکردنی با تخفیف‌های ویژه برخورد کرده و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، وی برای انجام مقدمات ثبت نام و نام نویسی در یکی از این تورها از متقاضی درخواست واریز مبلغ 32 میلیون ریال وجه به حساب خود می‌کند که متهم پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی تماس تلفن نبوده است.

سرهنگ سلیمانی افزود: پس از تحقیق و بررسی، مأموران متوجه شدند که متهم این پرونده از شگردهای مختلفی برای درج آگهی خود مانند: “بلیط هواپیما با تخفیف ویژه، رزرو هتل با 50 درصد تخفیف و غیره ” استفاده می‌کرده است.

این مقام انتظامی گفت: باتوجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی مهندسی متهم که خانمی 23 ساله بود شناسایی و طی هماهنگی با دستگاه قضایی، طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی افزود: متهمه در اظهارات خود به کلاهبرداری از چندین نفر اعتراف کرد و هدف خود را از درج آگهی، کلاهبرداری و کسب درآمد بیان نمود؛ همچنین وی در اظهارات خود به این نکته اشاره داشت که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین تورها و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا در دام قرار می‌گرفتند و متأسفانه قربانیان بدون تحقیق اقدام به واریز وجه بعنوان پیش پرداخت می کردند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: شهروندان هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی، مبلغی را واریز نکنند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *