کلاهبرداری 300 میلیون ریالی به بهانه پرداخت سود سرمایه گذاری

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از کشف یک فقره پرونده کلاهبرداری به ارزش 300 میلیون ریال از یکی از شهروندان اراکی به بهانه پرداخت سود سرمایه گذاری در شبکه های مجازی خبر داد.

سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: یکی از شگردهای کلاهبرداران، فریب کاربران فعال در شبکه‌های مجازی است که با وعده پرداخت سود مشارکت، سرمایه‌ی قربانیان را در اختیار می‌گیرند و پس از پاک کردن رد پای خود دیگر پاسخگو نبوده و اموال کاربران را به سرقت می‌برند.

این مقام مسئول افزود: در پی مراجعه شهروند اراکی به مجموعه پلیس فتا و ارائه شکوائیه قضایی مبنی بر از دست دادن 300 میلیون ریال از سرمایه‌اش به دلیل سرمایه‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی، پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

نحوه دستگیری کلاهبردار

سرهنگ آنقی بیان کرد: با توجه به هدف اصلی کلاهبرداران مبنی بر مخفی نگه‌داشتن هویت خود و امکان از بین رفتن داده‌های دیجیتالی، موضوع به‌صورت ویژه بررسی و استعلامات لازم در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گرفت.

وی افزود: با توجه به ماهیت کانال مجرمانه که پول‌شویی بوده و هرگونه ادعا در خصوص سرمایه‌گذاری در بحث انس جهانی طلا تنها دست‌آویز کلاهبرداری شیادان و گردانندگان کانال مجرمانه بوده است، درنهایت پس از رد زنی دقیق کارشناسان پلیس، متهم در یکی از استان‌های هم‌جوار مورد شناسایی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی ادامه داد: با عنایت به این موضوع که در روند رسیدگی به پرونده کلاهبرداری به بهانه پرداخت سود سرمایه گذاری، تعداد نه نفر دیگر که در این زمینه مالباخته بودند نیز شناسایی‌ شدند وعلاوه بر رد مال صورت گرفته در خصوص شاکی اراکی، متهم برای رد مال سایر شکات و رسیدگی قضایی لازم به مراجع قضایی معرفی شد.

توصیه های سرهنگ آنقی

اين مقام انتظامي بیان داشت: اغلب آگهی های کاریابی یا سرمایه گذاری که در شبکه‌های مجازی یا سایت‌های واسطه‌گر درج می‌شوند کلاهبرداری بوده و هم‌وطنان به‌هیچ‌وجه به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنند زیرا اعتماد به این‌گونه افراد در فضای مجازی، در هر زمینه‌ای که باشد جز پشیمانی حاصلی برای آنان نخواهد داشت.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *