مشارکت در راه اندازی کسب و کار ترفند سودجویان اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در قالب مشارکت در راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ “علی جمالی” رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: با بررسی پرونده‌های متشکله در پلیس فتا استان، اخیراً مشاهده شده است که کلاهبردارن با سوء استفاده از اعتماد همشهریان اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها در قالب مشارکت در راه اندازی کسب و کارهای مختلف می‌کنند.

رئیس پلیس فتا ایلام افزود: در این روش کلاهبرداران با تشکیل کانال، گروه و صفحاتی در شبکه‌های اجتماعی و درج آگهی‌های تبلیغاتی جعلی با موضوع مشارکت در ساخت پروژه‌ها و راه اندازی کسب و کارها و فروش سهام با همشهریان ارتباط برقرار می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از جلب اعتماد شهروندان به بهانه‌های مختلف مبالغی که بعضاً هم قابل توجه هستند از آن‌ها اخذ می‌کنند اما بعد از مدتی، ارتباط خود را با افراد متقاضی قطع و با این روش از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: همشهریان عزیز در نظر داشته باشند که در صورت مواجهه با اینگونه موارد قبل از هر کاری ابتدا از صحت موضوع و هویت انتشار دهنده آن مطمئن، سپس سایر اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به کاربران توصیه کرد: از آنجائیکه هویت‌ها در فضای مجازی پنهان و غیر واقعی هستند، کاربران از اعتماد بی جا و ارتباط با چنین افرادی خودداری کنند.

وکیل سایبری جرایم اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *