کلاهبرداری پانصد و ده میلیون ریالی با همراه بانک

سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی یک کلاهبردار اینترنتی خبر داد و گفت: متهم با استفاده از همراه بانک شاکیه اقدام به کلاهبرداری پانصد و ده میلیون ریالی از شاکیه نموده بود.

سرهنگ فیض اله احمدی سرپرست پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این خبر بیان داشت: دخترجوان یاسوجی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت مبلغ پانصد و ده میلیون ریال از حسابش به صوت غیرمجاز برداشت شده است. لذا موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیه و با بررسی‌های اولیه و اقدامات پلیسی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ارسال لینک آلوده به بدافزار کنترل گوشی هوشمند شاکیه را به دست گرفته و با استفاده از  همراه بانک شاکیه اقدام به انتقال وجه از حساب وی نموده است.

سرهنگ احمدی خاطر نشان کرد: با انجام تحقیقات تکمیلی این پلیس در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، طی چند روز فرد مورد نظر  شناسایی و پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

سرهنگ احمدی بیان داشت: با توجه به پیشرفت فناوری، امروزه بسیاری از خدمات بانکی به صورت غیرحضوری قابل انجام بوده و این خدمات از روش‌های گوناگونی مانند اینترنت بانک،همراه بانک و… قابل دریافت می‌باشند و در کنار گسترش ارائه این خدمات به صورت غیرحضوری، برخی افراد سودجو نیز اقدام به فریب کاربر و کلاهبرداری از وی می‌کنند.

این مقام انتظامی هشدار داد: هموطنان اپلیکیشن های مالی و بانکی خود را تنها از طریق وب سایت بانک‌ها دانلود و نصب کنند، هرگز بر روی لینک‌های ارسالی ناشناس کلیک نکنند و رمز ورود به سامانه‌های همراه بانک خود را به هیچ عنوان در اختیار دیگران قرار ندهند و رمز‌عبور سامانه‌ها را حتما در فواصل زمانی (حداقل هر سه ماه) تغییر داده و از انتخاب رمزهای ساده و قابل حدس نظیر سال تولد، شماره شناسنامه ودیگر اطلاعات هویتی خودداری کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *