کلاهبرداری از افراد جویای کار با شگرد بسته بندی محصولات در منزل

رئیس پلیس فتا اصفهان از شناسایی فردی که با درج آگهی استخدام کار در منزل در سایت دیوار از افراد جویای کار کلاهبرداری می کرد، خبر داد.

سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي، رئیس پلیس فتا اصفهان در خصوص این خبر گفت: با ارائه مرجوعه قضایی توسط خانمی به اداره پلیس مبنی بر اینکه از وی در فضای مجازی کلاهبرداری شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وي افزود: بنا به اظهارات شاکیه مشخص شد که وی  با مشاهده آگهی استخدام کار در منزل با آگهی دهنده تماس گرفته و مبلغ 5 میلیون ریال بابت خرید دستگاه بسته بندی و تامین مواد اولیه پرداخت کرده است و پس از جلب اعتماد و تبلیغات اغوا کننده در خصوص درآمد زایی شغل مربوطه، مبلغ دریافتی بابت تهیه مواد اولیه و دستگاه بسته بندی از وی نیز اخذ شده بود و پس از آن شخص آگهی دهنده پاسخگوی تماس نبوده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با اعتراف به جرم خود بیان داشت که با هدف کسب منافع مالی اقدام به انتشار آگهی های جعلی کار در منزل جهت بسته بندی محصولات کرده است و به این ترتیب پس از دریافت مبالغی از متقاضیان، تلفن همراه خود را از دسترس خارج کرده است.

سرهنگ مرتضوي  به شهروندان و بخصوص افراد جویای کار توصیه کرد: مراقب آگهی‌ها و تبلیغاتی که بر روی سایت‌هایی نظیر شیپور و دیوار و یا شبکه های اجتماعی منتشر می شود باشند، سايت‌هاي تبليغاتي انجام معامله را در بستر فيزيكى بر عهده خريدار و فروشنده واگذار كرده‌اند، بنابراين شهروندان بايد پس از رويت كالا يا خدمات و احراز هويت طرف معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت حضوری انجام دهند تا گرفتار كلاهبرداران نشوند.

منبع: پلیس فتا

مشاوره حقوقی رایگان در زمینه جرایم اینترنتی و رایانه ای | اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *