۲۵ میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در قالب اخذ وام

۲۵ میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در قالب اخذ وام

سرپرست پلیس فتا استان گلستان از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری اینترنتی که در قالب اخذ وام از حساب برخی از شهروندان سوء استفاده می کردند، خبرداد.

سرهنگ دوم سعید تجری سرپرست پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وصول چندین فقره پرونده قضائی، مبنی بر اینکه با حساب بانکی تعدادی از شکات، مبلغ ۱۲۰میلیون تومان توسط افراد ناشناس، وام اخذ شده و به تبع آن پس از واریزی وام، عیناً تمام مبالغ از حساب شکات به صورت اینترنتی و به طرق مختلف برداشت شده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقيقات صورت گرفته از شکات پرونده مشخص گردید افرادي با هويت هاي مشخص، با عناوين مختلف خيرخواهانه، اقدام به افتتاح حساب و اخذ امضاء به جهت فعال سازي سيم کارت براي قربانيان نموده و پس از هماهنگي با ساير اعضا باند و واريز وجه وام به حساب قربانيان، بدون آنکه آنها اطلاعي از اين موضوع داشته باشند، اقدام به انتقال مبالغ از حساب آنها به حساب هاي ديگر و سپس خريد از طلا فروشي هاي سطح شهر می کردند.

سرهنگ دوم سعید تجری افزود: متهمین پس از انجام مراحل شناسايي قربانيان، اقدام به طراحي جواز کسب جعلي می کردند که در اين راستا، بيش از 250 مورد وام با مبالغ مختلف دريافت و تعداد حدودا 100 مورد جواز کسب و فيش حقوقي جعلی، مورد استفاده این افراد قرار می گرفت.

این مقام سایبری گفت: شهروندان عزیز دقت نمایند که به هیچ وجه به افرادی که در فضای مجازی و حقیقی سایرین را دعوت به گرفتن تسهیلات بانکی می کنند اعتماد نکرده و فریب اینگونه افراد را نخورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *