دام کلاهبرداران اینترنتی برای کادر درمانی و بیماران

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: یکی از روش‌های کلاهبرداری که این روز‌ها متداول شده و افراد زیادی را قربانی خود قرار داده کلاهبرداری از کادر درمانی و بیماران است.

سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: با مستقل شدن برداشت های غیرمجاز به واسطه استفاده مردم از رمز پویا و اطلاع‌رسانی‌های پلیس، مجرمان اینترنتی به سمت کلاهبرداری‌های اینترنتی سوق پیدا کرد‌ه‌اند که یکی از این روش‌ها کلاهبرداری از کادر درمانی و بیماران است.

وی در خصوص کلاهبرداری از کادر درمانی افزود: به این ترتیب که کلاهبردار با تماس با کادر درمان مثل پزشکان و پرستاران خود را مسئول امور مالی درمانگاه، بیمارستان یا دانشگاه علوم پزشکی معرفی و اعلام می‌کند که مبلغی اشتباهی به حساب ‌آن‌ها واریز شده است.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد: کلاهبردار از کادر درمان می‌خواهد که به عابر بانک مراجعه و موضوع را از آن طریق بررسی کند که در نتیجه پس از حضور کادر درمان کنار عابر بانک و ورود کارت به دستگاه و انجام عملیاتی از پیش تعیین شده مبالغی از حساب آن‌ها کم خواهد شد.

این مقام مسئول در توصیه به کادر درمان خاطر نشان کرد: در صورتی که تماسی مبنی بر اشتباه در واریز به حساب دریافت کردید، قبل از هرگونه انتقال وجه، به سرعت با مسئول اداری، مالی و یا قسمت‌های بازرسی و حراست دستگاهی که در آن کار می‌کنید تماس گرفته از صحت موضوع مطمئن شوید.

وی در ادامه به کلاهبرداری از بیماران و همراهان آنها اشاره کرد و گفت: کلاهبردار با داشتن اطلاعاتی از بیمار، با خانواده وی تماس و ادعا می‌کند از امور مالی بیمارستان تماس گرفته و با عناوین مختلف مثل: خرید تجهیزات پزشکی برای عمل، تسویه حساب قبل از عمل و مواردی از این قبیل  خواستار واریز مبالغی به حساب خود شده است.

سرهنگ یادگارنژاد از عموم شهروندان خواست: در صورت تماس از بیمارستان برای واریز وجه، حتما قبل از واریز هرگونه وجهی به بخش مربوط و یا امور مالی بیمارستان مراجعه کرده و مطمئن شوید این واریز به درخواست بیمارستان است نه شخصی دیگر.

منبع: پلیس فتا

نمونه شکواییه کلاهبرداری از طریق خودپرداز (ATM)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *