پیام “ابلاغیه” در پیام رسان واتساپ جعلی و آلوده است

پیام “ابلاغیه” در پیام رسان واتساپ جعلی و آلوده است

رئیس پلیس فتا استان مرکزی از تغییر رویکرد مجرمان سایبری در ارسال پیام های جعلی ابلاغیه توسط مجرمان سایبری خبر داد.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: شگرد ارسال نرم افزار مخرب که پیش‌تر توسط مجرمان سایبری با هدف دسترسی به تلفن همراه کاربران و برداشت از حساب بانکی آنان با ارسال لینک آلوده از طریق پیامک صورت می‌گرفت، اکنون در پیام رسان واتساپ دام شیادان سایبری را می‌گستراند.

این مقام مسئول افزود: در اینجا مجرمان سایبری، لینک همان نرم افزارهای آلوده ای را که از طریق پیامک برای سایرین ارسال می‌کردند در دل پیام های واتساپ گنجانده و در قالب ابلاغیه های جعلی برای کاربران فضای مجازی ارسال می‌کنند.

سرهنگ احسان آنقی بیان کرد: هم وطنان در برخورد با این دسته از پیام ها نیز باید از کلیک بر روی لینک نرم افزار موجود خودداری کنند و توجه داشته باشند که با کلیک نکردن بر روی لینک های مخرب می‌توان در همان ابتدا دست مجرمان سایبری را از تلفن همراه و اطلاعات بانکی خود کوتاه کنند.

وی افزود: درصورتی که کاربران به اشتباه بر روی لینک آلوده ارسال شده در پیام رسان واتساپ کلیک کردند و نرم افزار مخرب بر روی تلفن همراه آنان نصب شد، می‌بایست در اسرع وقت تلفن همراه خود را از شبکه خارج کرده تا از انتشار قارچ گونه ی این بدافزار جلوگیری نمایند و سپس اقدام به حذف نصب نرم افزار یا بازگرداندن تلفن همراه به تنظیمات کارخانه نمایند.

رئیس پلیس فتا استان مرکزی در پایان بیان داشت: لینک های آلوده در هر بستری که ارسال شوند ماهیت مخرب خود را حفظ می‌کنند و بهترین راه پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی، کلیک نکردن بر روی هرگونه لینک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *