هتك حيثيت خانم كارمند توسط خواستگار ناكام

مسئول پليس فتای استان گلستان از دستگیری فردي خبر داد كه با ارسال مطالب توهين آميز  بر عليه خانم گرگاني که کارمند یکی از سازمان‌های دولتی می‌باشد‌،  سبب هتك حيثيت  وي شده بود.

به گزارش پلیس فتا، سروان وحید صاحبكاران در تشريح اين خبر اظهار کرد: خانمی با در دست داشتن يك فقره مرجوعه قضايي از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان به اين پليس مراجعه و اذعان داشت، “فرد ناشناسي با ورود به سايت سازمان محل كارم و همچنين صفحات شخصی همكاران بنده در شبکه‌های اجتماعی‌، ضمن درج  و ارسال مطالب توهين آميز، مرا تهديد مي‌نمايند‌، كه این امر علاوه بر هتك حيثيت باعث بروز مشكلاتي براي بنده در محیط سازمان شده است و در اين خصوص خواهان پيگيري موضوع هستم.”

وی افزود: در بدو تحقيقات با عنايت به حساسيت موضوع  و از طرفي جلوگيري از تبعات سوء با تشكيل اكيپي ويژه از ماًمورين و کارشناسان فنی اين پليس،  رسيدگي به پرونده در دستور كار قرار گرفت. متعاقباٌ با به كارگيري روش‌هاي  اطلاعاتي و با تجميح قرائن به دست آمده و تجزيه و تحليل نتايج  حاصله نهايتا فردي به هويت معلوم به عنوان مظنون پرونده مورد شناسايي قرار گرفت.

مسئول فتای استان گلستان خاطر نشان كرد: برابر هماهنگی با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان طي صدور نيابتي به مقصد يكي از استان‌ها، متهم طی يک عمليات غافلگيرانه پليسی دستگير و پس از هدايت به مقر پليس فتا گلستان در مواجهه با ادله و مدارک غير قابل انکار لب به اعتراف گشوده و عنوان داشت، از طريق يكي از شبكه‌هاي اجتماعي با شاكيه آشنا و  پس از مدتي به همديگر علاقه‌مند شديم ولی به دليل اينكه شاكيه به طور كامل و قطعي از شوهر قبلي خود متارکه نکرده بود و احساسات بنده را به بازي گرفته بود اقدام به تخريب وي و ارسال پيام و عكس‌هايي از شاكيه به دوستان و همكارانش در شبكه‌هاي اجتماعي نمودم‌.

سروان صاحبكاران گفت: متهم مذكور به همراه پرونده تكميلي جهت تعيين تكليف قضايي به دادسرا اعزام و از آن طريق نامبرده طي قرار صادره روانه زندان گرديد.

این مقام انتظامی افزود: کاربران در حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصي خود تلاش بیشتری نمایند و  بدانند كه فضاي مجازي محيط امن و قابل اعتمادي نيست. متاسفانه به دليل عدم استفاده صحيح‌، فضاي مجازي منشا بسياري از اختلافات خانوادگي شده و كانون خانواده ها را تهديد مي‌كند لذا شهروندان و كاربران گرامي مي‌بايست از بارگزاري اطلاعات شخصي و تبادل اطلاعات خصوصي خود در اين فضا خودداري نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *