مزاحمت سایبری با استفاده از اینترنت وای فای دیگران

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی فردی خبر داد که با استفاده از اینترنت وای فای دیگران، در فضای مجازی اقدام به ایجاد مزاحمت کرده بود.

سرهنگ علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت شهروند کرمانشاهی مبنی بر اینکه فردی با ایجاد مزاحمت برای وی در شبکه های اجتماعی موجب برهم زدن آرامش روانی او شده است، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل و رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه و پس از بررسی‌های لازم، مشخص شد مزاحمت از طریق اینترنت وای فای خانگی انجام‌گرفته است لذا با هماهنگی مرجع قضایی صاحب خط وای فا به پلیس فتا احضار شد.

این مسئول انتظامی اظهار داشت: در بازجویی‌های اولیه مشخص شد متهم خط وای فای را تهیه و پس از یک سال از منزلی که در آن سکونت داشته است اسباب‌کشی کرده و به جهت نداشتن اطلاع از عواقب غیرفعال نکردن خط وای فای، اقدامی انجام نداده است.

سرهنگ عباسی کسانی عنوان کرد: كارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و مهندسي موفق شدند متهم اصلی را مورد شناسایی قرار دهند که این فرد پس از هماهنگی‌های لازم طی عملیات غافلگیرانه‌ای دستگیر شد.

وی ادامه داد: متهم در ابتدا منكر هرگونه بزه ارتكابي شد ولي با توجه به ادله موجود، در بازجویی‌های انجام‌شده انگیزه خود را انتقام‌گیری بيان نمود.

این مقام مسئول یادآور شد: متهم از دوستان شاکی بوده و با مشاهده وای فای وسوسه شده و به قصد شوخی با ایجاد حساب های‌ کاربری مختلف در شبکه اجتماعی اینستاگرام برای شاکی مزاحمت ایجاد کرد.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با اشاره به مسئولیت قضایی صاحبان خط وای فای، به شهروندان توصیه کرد: در مورد امنیت وای فای به نکاتی همچون استفاده از یک پسورد WPA قوی و امن (ترکیبی از اعداد و حروف و علامت) و نیز همچنین استفاده از یک نام مستعار توجه داشته و در صورت جابجایی منزل حتماً نسبت به جمع‌آوری خط اقدام کنید.

منبع: پلیس فتا

نمونه شکواییه مزاحمت در فضای مجازی| اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *