ازدواج بهانه‌ای برای مزاحمت در شبکه‌های اجتماعی

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: مجرم سایبری که با ساخت اکانت های مختلف در شبکه های اجتماعی‌ واتس آپ، اینستاگرام و تلگرام اقدام به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده  کرده بود. با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا شناسایی و به مقامات ذی‌صلاح تحویل داده شد.

سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این پرونده گفت: در پی مراجعه فردی از شهروندان به پلیس فتا مرکز استان مبنی بر مزاحمت در شبکه های اجتماعی‌ واتس آپ، اينستاگرام  و تلگرام، در این راستا پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با ثبت اظهارات شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط تیم کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه های اجتماعی غیربومی با ارسال پيام مبادرت به ایجاد مزاحمت برای شاکی پرونده کرده است.

این مقام مسئول ‌در ادامه از شناسایی متهم خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی توسط کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری گردیده، متهم شناسایی و طبق دستور مقام محترم قضایی در این پلیس حضور یافت.

سرهنگ صادقی بیان داشت: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی معترف و هدف خود از اين اقدام را درخواست ازدواج از شاکي پرونده اعلام نمود.

وی بیان داشت: با بررسی ابعاد گسترده این پرونده مشخص گردید متهم با 10 شماره تلفن همراه ديگر از طريق بستر شبکه‌هاي اجتماعي و پيامک براي نامبرده ايجاد مزاحمت نموده و با تهدید شاکی و خانواده وی به قتل، باعث برهم زدن آرامش رواني و ايجاد مشکلات خانوادگي براي شاکي شده بود.

رئیس پلیس فتا سمنان با توجه به پرونده‌هایی که با موضوع مزاحمت اینترنتی تشکیل می‌گردد، اظهارداشت: استفاده روز افزون کاربران از شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه متاسفانه همزمان شاهد افزایش تهدیدات و آسیب‌ها در این حوزه هستیم، بنابراین کاربران فضای سایبر و به خصوص خانواده‌ها باید در استفاده از این شبکه‌ها هوشیار بوده و با رعایت نکات امنیتی مانع ورود و دست‌اندازی مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود شوند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: یکی از آثار تجاوز به حریم خصوصی کاربران بروز مشکلات خانوادگی بوده که آسیب های روحی و روانی را برای افراد در پی خواهد داشت و این امر جزء خطوط قرمز پلیس فتا می‌باشد لذا به کاربران یادآوری می‌شود همواره به حریم خصوصی دیگران احترام گذاشته و با اقدامات مجرمانه موجب مزاحمت برای کاربران در فضای مجازی نشوند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *