متلاشی شدن باند اسکیمر 7 میلیاردی توسط پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان مرکزی، از شناسایی و دستگیری باند حرفه‌ای کپی کارت های بانکی شهروندان شهرستان ساوه و زرندیه و کشف 7 میلیارد ریال مسروقه در پی اقدامات تخصصی کارشناسان این پلیس خبر داد.

سرهنگ دوم احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان ساوجی به مجموعه پلیس فتا شهرستان ساوه با در دست داشتن مرجوعه‌ قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز 230 میلیون ریال از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام مسئول افزود: شاکی در اظهارات ابتدایی خود بیان داشت که با توجه به اینکه از این کارت هیچ‌گونه تراکنش اینترنتی نداشته است، از نحوه‌ برداشت مبلغ از حساب خود بی‌اطلاع است و با توجه به اقدامات ابتدایی صورت گرفته توسط کارشناسان فتا مشخص گردید برداشت غیرمجاز از حساب شاکی به‌صورت خرید از pos فروشگاهی بوده است و متصورترین احتمال ممکن کپی شدن کارت‌بانکی شاکی بود.

سرهنگ آنقی بیان کرد: در خلال رسیدگی به پرونده تشکیل‌شده، پرونده‌های متعدد دیگری نیز با عنوان مشابه در پلیس فتا شهرستان ساوه و زرندیه تشکیل گردید ؛ نکته‌ مشترک کلیه پرونده‌ها این بود که علی‌رغم در دست داشتن کارت‌های بانکی توسط شکات، خریدهای pos فروشگاهی به‌ صورت برداشت غیرمجاز صورت گرفته است.

وی افزود: با توجه به تعدد پرونده‌های واصله و پیچیدگی موضوع، تیم کارشناسان پلیس فتا شهرستان‌های ساوه و زرندیه با پشتیبانی اطلاعاتی کارشناسان استان تشکیل و با توجه به بررسی‌های تخصصی شبانه‌روزی و تهیه‌ پایگاه داده‌ای کامل از مستندات به‌دست‌آمده، یکی از متهمین پرونده در سفره‌خانه‌ای دریکی از روستاهای شهرستان ساوه شناسایی و طی عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پس از دستگیری یکی از متهمین پرونده و با بازجویی تخصصی کارشناسان پلیس فتا درنهایت دو متهم دیگر که یکی از آن‌ها مهره‌ اصلی این باند اسکیمری خانوادگی بود دستگیر و تجهیزات مجرمانه آن‌ها نیز توقیف شد.

اين مقام انتظامي بیان داشت: تاکنون 12 نفر از شاکیان این باند اسکیمری شناسایی و اقدام به شکایت نموده‌اند و مبلغی در حدود هفت میلیارد ریال کلاهبرداری از قربانیان به اثبات رسیده است و اقدامات افسران فضای مجازی استان تا احقاق حق شکات و شناسایی دقیق کلیه‌ی زوایای پرونده ادامه دارد و متهمین برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی گردیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *