كلاهبرداري با شگرد پيدا كردن همسر موقت

رئيس پليس فتا استان اصفهان گفت: فردي كه با تبليغ در فضاي مجازي تحت عنوان پيدا كردن همسر موقت از كاربران كلاهبرداري مي‌كرد توسط پليس فتا استان اصفهان شناسايي و دستگير شد.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در تشريح اين خبر گفت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردي در فضاي مجازي بابت پيدا كردن همسر موقت مبلغ يكصد هزار تومان از وي دريافت و ديگر جواب‌گو نمي‌باشد بررسي موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: در بازجويي‌هاي به عمل آمده، شاكي اظهار كرد، در فضاي مجازي آگهي‌اي مشاهده مي‌كند كه در آن پيامي با مضمون پيدا كردن همسر موقت به همراه يك شماره تماس درج گرديده لذا پس از تماس با او ، درخواست مبلغ صدهزار تومان بابت انجام اقدام خود مي‌نمايد كه بعد از واريز وجه به حسابش ديگر جوابگوي تلفن خود نمي‌باشد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فني و پليسي متهم به هويت فرشته. ت شناسايي و پس از دستگيري با مشاهده شواهد و قرائن پليس صراحتاً به بزه انتسابي اقرار و در اعترافات خود به بيش از 50 مورد كلاهبرداري به اين روش اشاره كرد.

سرهنگ مرتضوي بيان كرد: كاربران فضاي مجازي فريب آگهي هاي تحريك آميز را نخورده و در صورت مشاهده اينگونه پيام‌ها موضوع را به پليس فتا گزارش دهند و نيز به مرتكبين اين اعمال هشدار داده مي‌شود درج اينگونه آگهي‌ها در فضاي مجازي جرم بوده و با خاطيان به شدت برخورد خواهد شد.

به گفته وی در این سایت‌ها كلاهبرداران به بهانه ازدواج دائم یا موقت پس از ایجاد ارتباط عاطفی تدریجی و مبادله  شماره تماس و پست الكترونیكی با ترفندهای مختلف بزه دیدگان را فریب داده و پس از حصول اعتماد و كاهش مقاومت طعمه مورد نظر خود از آنان به صورت ماهرانه درخواست پول‌، جزئیات كارت اعتبار بانكی و حتی تصاویر و فیلم های شخصی را می‌كنند.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: این افراد پس از خاتمه پروسه كلاهبرداری در بسیاری از مواقع اقدام به خاموش كردن تلفن همراه خود کرده و به یكباره كلیه ارتباطات خود را با قربانی قطع می كنند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان گفت:  پلیس فتا در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی کانال ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *