بازداشت عامل فروش غیر مجاز آثار یک هنرمند در فضای مجازی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده ای با موضوع فروش غیر مجاز کتاب های یکی از هنرمندان در فضای مجازی با قیمت های بسیار ناچیز خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: یکی از افراد مطرح عرصه هنر در کشور با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد اشخاصی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار و فروش غیر مجاز کتاب های هنری ایشان کرده و موجب وارد شدن خسارات مادی و معنوی فراوانی به این شخص شده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد:  شاکی در ادامه گفت با اعلام تعداد زیادی از افرادی که مجموعه های بنده را دنبال می کنند متوجه شدم حاصل دست رنج بنده در چندین کانال تلگرامی در حال خرید و فروش است و اشخاصی ناشناس با سوءاستفاده از نام بنده اقدام به فروش غیرمجاز این مجموعه ها در شبکه های اجتماعی می کنند.

این مقام انتظامی بیان نمود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه مشخص شد بیش از 3 کانال تلگرامی با بیش از  65 هزار دنبال کننده در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعداد زیادی از مجموعه های هنری مربوط به شاکی را با مبالغ ناچیزی در این کانال ها به فروش می رسانند.

وی افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا نفر اصلی این اقدامات مجرمانه در فضای مجازی شناسایی و با اقدامات فنی اطلاعات هویتی و سکونتی متهم به دست آمد و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق شمالی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:  متهم با انتقال به پلیس فتا، پس از مواجهه با شاکی ضمن پذیرفتن بزه انتسابی گفت باتوجه به کینه قدیمی که از شاکی داشتم صرفا با انگیزه انتقام جویی و کسب مال دست به این اقدام زدم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: طبق ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *