عاقبت کلاهبرداری که جنس تقلبی می‌فروخت

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری کلاهبردار حرفه ای سایت های آگهی واسط خبر داد و گفت: شهروندان مراقب باشند به‌هیچ عنوان قربانی خرید اجناس غیر اصل نشوند.

سرهنگ شاهین حسنوند، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در رابطه با این خبر بیان داشت: با مراجعه فردی به اداره پلیس که مدعی شده بود در یک سایت آگهی واسط با یک آگهی دهنده تماس گرفته و کالایی را به نام اصل به قیمت دو میلیون تومان خریداری کرده است اما وقتی کالا را دریافت کرده با یک کالای تقلبی مواجهه گردیده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول انتظامی گفت: پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده ابتدایی تشکیل شد و این موضوع به صورت ويژه در دستور کارشناسان اين پليس قرار گرفت، با آغاز بررسی‌های فنی شیوه فعالیت مجرمانه متهم مشخص شد و سپس هویت وی مورد شناسایی  قرار گرفت .

سرهنگ حسنوند بیان کرد: با اخذ دستور قضايي متناسب، متهم ضمن احضار به این پلیس، ابتدا منکر جرم خود شد، وليکن پس از انجام بازجويي فني و مواجهه با سابقه شخص و مستندات پرونده به بزه انتسابي خود اقرار نمود و سرانجام  پرونده تکميل و به دادسرا ارسال شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: شیادان سایبری برای به دست آوردن پول از شیوه‌های مختلفی استفاده می کنند و آگهی‌های زیادی را با موضوعات مختلف به اشتراک می‌گذارند، مبلغ بیعانه درخواست می‌کنند و کالاهای غیر اصل خود را به قربانیان دیگر با ترفندهای مختلف می‌فروشند. لذا از شهروندان خواهشمندیم تا هوشیاری‌ لازم را در این زمینه داشته باشند تا قربانی این شیادان نشوند.

منبع: پلیس فتا

نمونه شکایت کلاهبرداری در سایت های درج آگهی | اینجا کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *