سرقت 20 هزار دلاری از کیف پول ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا استان گلستان از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که اقدام به سرقت معادل 600 میلیون تومان  ارز دیجیتال از کیف پول شهروند گلستانی کرده بود.

سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان  با اعلام جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه کیف پول وی مورد سرقت قرارگرفته، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت که با فردي ناشناس در شبکه اجتماعي آشنا شدم که بيان داشت در زمينه ارز ديجيتال فعاليت می‌کند و تصاويري از سودهای کلان خود ارسال کرد که بنده هم به جهت سرمایه‌گذاری و کسب منفعت مالي فقط اجازه انجام معاملات ارزي را به وی دادم و پس از مدتي سود خوبي را براي بنده به‌حساب کيف پول ارز ديجيتالم  واريز کرد .

این مقام مسئول ادامه داد : شاکی گفت بعد از مدتی از بنده درخواست کرد اقداماتي را بر روي تلفن همراهم انجام دهم که بنده از آن اطلاع کافی نداشتم و دقیقا خواسته وی را انجام دادم و متوجه شدم از حساب کيف پول ارز ديجيتالم 20 هزار دلار سرقت شده است.

وی افزود: با بررسی‌های فنی و تلاش کارشناسان پلیس فتا در جهت شناسایی هویت متهم سرنخ‌هایی از کلاهبردار سایبری بدست آمد و با تحقیقات فنی و پلیسی هویت متهم مشخص شد ؛در این خصوص با هماهنگی مقام قضایی محل اختفای وی که دریکی از استان‌های غربی کشور قرار داشت  مورد شناسایی قرارگرفت که در یک عملیات غافلگیرانه مجرم سایبری دستگیر شد.

 سرهنگ پرسا به هموطنان هشدار داد: با توجه به نوظهور بودن حوزه ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بدون دانش و آگاهی کافی در این زمینه، احتمال  گرفتار شدن در دام کلاهبرداران اینترنتی دور از انتظار نیست و  کاربران این حوزه دقت کنند که برای فعالیت در این زمینه به‌هیچ‌وجه به افراد ناشناس اعتماد نکرده و اطلاعات خصوصی و رمز کیف پول دیجیتال خود را در اختیار کسی قرار ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *