سرقت لوازم منزل شهروندان از سوی تعمیرکاران قلابی

سرهنگ محمدپور رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به افزایش کاربران فضای مجازی، کلاهبرداران از هر فرصت و زمانی برای عملی کردن اعمال و اهداف مجرمانه خود استفاده می‌کنند و همواره به دنبال موقعیت‌ها و شگردهایی هستند تا با استفاده از آن بتوانند از کم‌ دقتی و حسن اعتماد هموطنان عزیز سوء‌استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به گرم شدن هوا و نزدیک شدن به فصل تابستان استفاده هموطنان گرامی از وسایل و تجهیزات سرمایشی افزایش پیدا کرده، افزود: از این رو افرادی سودجو با درج آگهی در سایت‌های واسطه‌گر با عناوینی مانند “‌نصب، سرویس و تعمیر وسایل سرمایشی در منزل” ضمن مراجعه حضوری، به بهانه اینکه تعمیر آن باید در محل کار انجام شود، اقدام به خارج نمودن لوازم سرمایشی شهروندان گرامی کرده و با ارائه آدرس و مشخصات جعلی دفتر کار، این وسایل را به سرقت می‌برند.

سرهنگ محمدپور ادامه داد: در این روش از کلاهبرداری، افراد سودجو با انجام تبلیغات گسترده و جذاب در سایت‌های واسطه‌گر و با سوء‌استفاده از اعتماد هموطنان گرامی و ارائه مشخصات جعلی به اقدامات کلاهبردارانه مبادرت می ورزند.

این مقام مسئول یادآور شد: عدم اعتماد بی‌جا و افزایش آگاهی از کم و کیف خدمات ارائه شده در این بستر و اطمینان از صحت مجوز فعالیت با مراجعه حضوری به دفتر این شرکت‌ها از مواردی است که هموطنان باید به آن توجه کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم احراز هویت واقعی افراد در درج آگهی در این سایت‌ها و فراهم بودن امکان کلاهبرداری، هموطنان گرامی توجه داشته باشند که حتما اینگونه خدمات و سرویس‌ها را از شرکت‌های دارای مجوز و معتبر درخواست کنند و نسبت به سوءاستفاده‌های احتمالی توجه داشته باشند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *