سرقت موجودی حساب بانکی با ارسال پیامک جعلی

رئیس پلیس فتا استان قزوین از کشف پرونده برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به ارزش 11/000/000 ریال توسط کارشناسان پلیس فتا استان قزوین خبر داد.

سرهنگ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا استان قزوین در تشریح این خبر گفت: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قزوین قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان داشت نیمه‌های شب پیامکی با مضمون “شکایتی علیه شما در سامانه ثبت گردید برای اطلاعات بیشتر وارد لینک شوید” دریافت نمودم و با توجه با اینکه تمرکز کافی را نداشتم دچار نگرانی شدم و لینک موجود در پیامک را باز کردم و پس از ورود اطلاعات شخصی، نرم افزاری در تلفن همراهم نصب شد که پس از ورود به نرم افزار قصد پرداخت کارمزد خدمات را داشتم که ناگهان پیامکی مبنی بر برداشت مبلغ 11/000/000 ریال برایم ارسال شد و متوجه کلاهبرداری شدم.

سرهنگ فرهودی افزود: بررسی پرینت حساب شاکی، گویای انتقال وجه از حساب وی به حساب یک شخص در یکی از استان‌های همجوار بود که پس از انجام بررسی‌های تکمیلی مشخص شد متهم وجه سرقتی را صرف شارژ کیف پول خود در یکی از صرافی‌های داخلی نموده است که با پیگیری‌های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا استان، وجه یاد شده به حساب شاکی عودت گردید و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.

این مقام انتظامی به کاربران توصیه کرد: کاربران عزیز دقت داشته باشند که پیامک های قضایی تنها از طریق سرشماره ADLIRAN برای افراد ارسال می‌شود و فاقد لینک بوده و نیازی هم به پرداخت وجه جهت رویت ابلاغیه نیست و چنانچه کاربران هرگونه پیامکی با این عناوین دریافت نمودند، ابتدا منبع پیامک را بررسی نمایند و وارد لینک‌های ارسال شده از شماره‌های شخصی نشوند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *