کاربران اینترنت مراقب ترفند پانزی باشند

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: شرکت‌های خارجی با تبلیغات در زمینهٔ‌ بورس‌های خارجی، جذب سرمایه با فعالیت‌های هرمی و وعده “رویای یک‌شبه پول‌دار شدن” جوانان را در دام خود گرفتار می‌کنند.

سرهنگ دوم علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: اخیراً سایت‌های کلاهبرداری با نام‌ شرکت‌های خارجی در فضای مجازی با تبلیغات در زمینه بورس های خارجی، جذب سرمایه کرده و با وعده “رویای یک‌شبه پول‌دار شدن” جوانان را فریب داده فعالیت‌های هرمی خود را دنبال می‌کنند.

وی افزود: کاربران فضای مجازی توجه کنند که عدم ارائه تضمین و مستندات در خصوص پروژه‌های در دست اجرا، عدم فعالیت تجاری، عدم وجود طرح منطقی برای سرمایه گذاری، ادعای پرداخت سودهای کلان و غیرمتعارف، جذب اعضاء به‌صورت هرمی و پرداخت پاداش مبتنی بر کسب تعادل و به‌صورت باینری، کلاه‌رداری بودن این شیوه “به روش پانزی” را آشکار می‌سازد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: هم‌وطنان و مخصوصاً جوانان عزیز توجه داشته باشند که این شرکت‌ها با وعده برگشت سرمایه با بازدهی بالا(اصطلاحاً هایپ) آنان را فریب داده و از این راه میلیون‌ها دلار ارز از کشور خارج می‌کنند.

سرهنگ قهرمان طالع در توصیه به هم‌وطنان عزیز گفت: از کاربران عزیز تقاضا دارم اسیر این وعده‌ و وعیدها نشده و مراقب سرمایه و پول خودشان باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه ترفند پانزی یک عملیات سرمایه‌گذاری کلاهبردارانه ‌است که در آن کلاهبرداران سود اعضاء را از همان پول سرمایه‌گذارهای جدید و بعدی پرداخت می‌کنند و عملاً هیچ عملیات اقتصادی توسط شخص یا سازمانی اجرا نمی‌شود، توصیه می‌کنم، هم‌وطنان عزیز در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری می‌توانند در بورس‌های داخل کشور فعالیت کنند .

منبع: پلیس فت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *