شناسایی و احضار فروشنده متقلب در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و احضار فروشنده متقلب در اینستاگرام خبر داد و گفت: شگرد برخی از فروشنده نماهای فریبکار،ارسال کالای بی کیفیت یا تقلبی جایگزین کالای مرغوب اصلی می باشد.

سرهنگ “علی اصغر افتخاری” رئیس پلیس فتا استان هرمزگان تشریح کرد: خانمی به پلیس فتا مراجعه و با ارائه مرجوعه قضایی اظهار داشت؛از طریق پیج اینستاگرامی با عنوان نمایندگی رسمی فروش پوشاک ست خانواده با کیفیت تضمینی، برای خودم و شوهرم لباس با طرح یکسان خریداری کردم اما متاسفانه کالای ارسالی بی کیفیت و مغایر تبلیغات جذاب فروشنده بود،بنابراین اقدام به عودت کالا نمودم لیکن فروشنده حاضر به انتقال پول واریزی به کارت بانکی ام نیست.

سرهنگ افتخاری بیان داشت: با تحلیل جزئیات ارتباطی و بررسی تراکنش های بانکی، هویت و مکان سکونت متهمه در شهر رشت شناسایی و مطابق دستور قضایی حساب بانکی وی مسدود شد .

وی  ادامه داد : متهم اظهار داشت در پیچ اینستاگرامی اش از طریق عکس نوشته اطلاع رسانی شده است که به خاطر مسائل بهداشتی در کشور به هیچ عنوان تعویض نداریم. لیکن سرانجام به جهت تضمین کیفیت و گارانتی در پست های فروش، برای رفع اتهام اقدام به برگشت پول و جلب رضایت شاکیه کرد،بنابراین پرونده فوق برای اقدامات نهایی به دادسرا ارسال شد .

این مقام مسئول افزود: با ارزیابی این فروشگاه مجازی مشاهده گردید که خانم فروشنده با ظاهری خارج از عرف به همراه همسرش با پوشش انواع لباس های ست زوجین در قالب تصاویر آتلیه ای یا کلیپ اقدام به انتشار پست های تبلیغاتی می کند،همچنین تصاویری از زوجین خوشحال که اقدام به خرید ست های لباس نموده اند در پیج اینستاگرام مذکور برای تبلیغ منتشر شده است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : شگرد برخی از فروشنده نماهای فریبکار،ارسال کالای بی کیفیت یا تقلبی جایگزین کالای مرغوب اصلی می باشد، با این نیت اشتباه که شکایت کیفری به دعاوی حقوقی تبدیل شود تا شاکی به علت طولانی بودن پروسه دادخواست حقوقی از پیگیری قضایی انصراف دهد ،البته ضروری است که شهروندان به واسطه فروشگاه های مطمئن و دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی اقدام به خرید اینترنتی کنند .

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *