برخورد قاطع پلیس فتا با انتشار تصاویر ساخت، تولید و توزیع مواد محترقه

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی از رصد و پایش فضای سایبری و برخورد قاطع و قانونی کارشناسان پلیس فتا با عاملان انتشار تصاویر مرتبط با هرگونه ساخت و تولید و توزیع مواد محترقه و آتش زا در بستر اینترنت خبر داد.

سرهنگ “جواد جهانشیری ” در تشریح خبر گفت: همه ساله با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال متاسفانه شاهد حوادث دلخراش و ناگواری از سوی برخی نوجوانان و جوانان ناآگاه از رفتارهای پرخطرخود در حوزه چهارشنبه اخر سال هستیم که به نوعی چهارشنبه سوری را تبدیل به چهارشنبه سوزی می کنند.

سرهنگ جهانشیری افزود: با رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد افراد سود جو و فرصت طلب فضای سایبری را فضایی مساعد برای جذب مخاطب و ساخت و تولید و توزیع مواد محترقه و آتش زا در بستر اینترنت می دانند.

وی گفت: پلیس فتا استان خراسان رضوی با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود شناسایی افراد سودجو و فرصت طلب را در دستور کار عاملان فروش مواد محترقه خطرناک و آتش زا در فضای مجازی را به صورت ویژه در دستورکار خود قرار داده است.

سرهنگ جهانشیری بیان داشت : کارشناسان پلیس فتا اقدامات گسترده‌ای را برای شناسایی سایت، وبلاگ ها و صفحات شبکه های اجتماعی که اقدام به انتشار مطالب در خصوص روش ساخت، تبلیغ و عرضه مواد محترقه در فضای مجازی می‌ کنند را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به ضعف و عدم نظارت برخی والدین گفت: متاسفانه کودکان و نوجوانان این عزیزان در معرض خطر دسترسی به تهیه و حتی توزیع مواد محترقه از طریق آموزش و تبلیغات در فضای مجازی می کنند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی افزود: فروشگاه‌های اینترنتی که این فرصت را در اختیار فروشندگان این محصولات خطرناک قرار می‌دهند نیز آگاه باشند این عمل جرم بوده و برابر قانون مجازات لازم تعیین گردیده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *