عامل تشویش اذهان عمومی در کانال تلگرامی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی و دستگیری ادمین یکی از کانال های تلگرامی که اقدام به انتشار اکاذیب و تشویش اذهان عمومی بر علیه یکی از شرکت های دولتی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ “علی جمالی” رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: با رصد و بررسی کارشناسان پلیس فتا و طرح شکایت یکی از شرکت‌های دولتی مبنی بر راه‌اندازی یک کانال تلگرامی که اقدام به انتشار اخباری کذب و جهت دار که باعث تشویش اذهان عمومی و شایعه‌پراکنی علیه مسؤلان شرکت مذکور می‌کرد پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: با توجه به گستردگی موضوع و انتشار اخبار گسترده به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به شرکت مورد نظر موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: مدیر این کانال از روش‌های فنی و خاص برای فرار از قانون و پلیس استفاده کرده بود که خوشبختانه با انجام اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا ایلام در عنوان کرد: متهم که خود نیز یکی از پرسنل همان شرکت بود، در برابر مستندات و ادله فنی، به جرم خود اعتراف، که در نهایت به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *