برداشت غیر مجاز از حساب بانکی صاحبکار

رئيس پايگاه شمال پليس فتا خراسان رضوى گفت: با تلاش كارشناسان پليس فتا در این پايگاه، عامل برداشت غیر مجاز به مبلغ يك ميليارد و صدميليون ريال از حساب شهروند مشهدى، شناسايى و به دست قانون سپرده شد.

به گزارش پلیس فتا، سرگرد هادى شركا در تشريح اين خبر اظهار کرد: در پى مراجعه شهروندى به پايگاه شمال پليس فتا خراسان رضوى و ارائه مرجوعه قضايى مبنى بر كلاهبردارى به مبلغ يك ميليارد و صد ميليون ريال، بررسى موضوع در دستور كار كارشناسان پايگاه شمال شهر مشهد قرار گرفت.

وي ادامه داد: شاكي كه كسبه يكي از مناطق شهر بود در اظهارات اوليه خود عنوان داشت در انتهاي سال و درپي انجام انبارگرداني متوجه شده است كه مبلغ يك ميليارد و صد ميليون ريال از حسابش كسر شده است.

سرگرد شركا گفت: كارشناسان با بررسى ادله موجود و انجام تحقيقات پيرامون پرداخت‌هايى كه توسط دستگاه pos انجام شده، مشخص نمودند مبلغ قيد شده در تراكنش‌ها به صورت انتقال به ده‌ها حساب مختلف، خريد شارژ و پرداخت قبوض مختلف مانند آب، برق، گاز و … بوده كه به صورت غيرمجاز از حساب شاكى برداشت شده است.

رييس پايگاه شمال تصريح كرد: با توجه به آثار و شواهد موجود سرنخ‌هايى از شاگرد سابق مغازه به عنوان متهم به دست آمد كه به دليل كم كارى، استاد كارش وى را از محل كارش اخراج نموده بود.

سرگرد شركا افزود: تلاش كارشناسان پليس فتا در جهت پيدا نمودن متهم در فضاى فيزيكى نيز ادامه داشت و علىرغم ترفند‌هاى متهم كه سعى در مخفى نمودن هويت خود را داشت، ظرف مدت 48 ساعت شناسايى و با دستور قضايى بازداشت شد.

وى ادامه داد: متهم دستگير شده كه 19 سال بيشتر نداشت و شاگرد سابق شاكى از كار درآمده بود در پاسخ به سوال كارشناسان پليس فتا كه منفعت و انگيزه‌اش از برداشت غير مجاز از حساب استاد كارش چه بوده است، اختلافات شخصى و انتقام‌گيرى از استادكارش را انگيزه و هدف خود عنوان نمود و بيان داشت با به دست آوردن رمز و كارت عابر بانك استادكارش بلافاصله رمز دوم ايجاد و اقدام به خريد شارژ و پرداخت قبوض براى ديگران نموده و با فروش آن به اقوام و آشنايان، هزينه‌ها را به صورت نيمه‌بهاء دريافت مى‌كرده است.

سرگرد شركا گفت: با توجه به ادله موجود و اعتراف متهم، پرونده به مرجع محترم قضايى ارسال و متهم با صدور قرار قانونى روانه زندان شد.

رييس پايگاه شمال پليس فتا خراسان رضوى در پايان به دارندگان كارت‌هاى عابر بانك به ويژه صاحبان مشاغل توصيه كرد: با بررسى و برآورد حساب خود از تراكنش‌هاى آن مطلع بوده و به صورت دوره‌اى رمز عبور خود را تغيير دهيد و حتى براى لحظه اى كارت و رمز عبور خود را به دست احدى نسپاريد.

وکیل سایبری جرایم اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *