اعتماد صاحب کار به شاگرد مغازه‌اش دردسر ساز شد

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از رسیدگی به پرونده‌‌ای خبر داد که در آن شاگرد مغازه‌ای از اعتماد صاحب کار خود سوء‌استفاده کرده و اقدام برداشت غیر مجاز از حساب بانکی‌اش‌ نموده است.

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ حسن کوره بلاغی در تشریح این پرونده اظهار کرد: احدی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی در این پلیس حاضر و اعلام داشتند که فرد یا افراد ناشناسی اقدام به برداشت مبلغ 3000000 ریال از حساب وی نموده‌اند. شاکی ضمن اعلام شکایت خواستار رسیدگی گردید.

وی افزود‌: با بررسی‌های فنی و پلیس خاصی مشخص گردید که از طریق یک شماره همراه اقدام به برداشت از حساب شاکی و همچنین خرید اینترنتی کارت شارژ نموده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در روند رسیدگی به پرونده مالک آن شماره شناسایی و با دستور مقام محترم قضایی تحقیقاتی از وی به عمل آمده که اظهار داشت این شماره متعلق به بنده می‌باشد ولی در حال حاضر پسرم از آن استفاده می‌نماید.

سرهنگ کوره بلاغی گفت: با توجه به سرنخ‌های به دست آمده متهم شناسایی گردید که با دستور قضایی احضار و در تحقیقات به عمل آمده بیان داشت، بنده چند ماه پیش به عنوان شاگرد در مغازه شاکی مشغول به کار بودم که با سوء استفاده از اعتماد وی به اطلاعات کارت بانکی ایشان دسترسی پیدا نموده و بعد از تسویه حساب از مغازه ایشان اقدام به برداشت وجه از حساب شاکی نمودم.

این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات به عمل آمده از نامبرده هدف از این کار را مشکل مالی اعلام داشت. نهایتا گزارش اقدامات انجام یافته به معیت متهم به دادسرا ارسال، برای نامبرده قرار مناسب قضایی صادر گردید.

سرهنگ کوره بلاغی با بیان اینکه تغییر دوره‌ای رمزهای اول و دوم بانکی ضروری است، افزود: شهروندان باید به خاطر داشته باشند که به هیچ عنوان کارت بانکی را به همراه رمز آن نباید در اختیار کسی قرار دهند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی همچنین فعال سازی پیامک بانکی حساب‌های بانکی را ضروری خواند و گفت: به محض اطلاع از مفقود شدن کارت خود، به بستن  آن اقدام  کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *