برداشت غيرمجاز پسر از حساب مادر

 رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: فرزندنی که با سوء استفاده از اعتماد مادر خود اقدام به برداشت غير مجاز  و اینترنتی  مبلغ 19 میلیون ریال از حساب بانکي مادر خود  کرده بود، توسط کارشناسان پليس فتا شناسايي و دستگير شد.‌

به گزارش پلیس فتا، سرهنگ ‌علی کریمی‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رسانی پليس فتا اظهار کرد: خانمی به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت شخص یا اشخاص ناشناس به صورت اینترنتی و غیر مجاز مبلغی بیش از  19 میلیون ریال  از حساب بانکي‌اش به سرقت برده‌اند. لذا بلافاصله موضوع در دستور کار پليس قرار گرفت.

وي افزود: در انجام بررسي‌هاي تخصصي مشخص شد مبالغ کسر شده صرف خريد اينترنتي شده است که با پيگيري سرنخ‌هاي به دست آمده، متهم که فرزند شاکیه بود شناسايي و براي ارائه توضيحات لازم به پليس فتا احضار شد.

سرهنگ کریمی در ادامه افزود‌: متهم در بازجویی اولیه به جرم خود اعتراف و بیان داشت كه با سوء استفاده از اعتماد مادر خود و با در دست داشتن اطلاعات حساب وی، اقدام به  خرید اینترنتی‌ كرده است.

رییس پلیس فتای استان کرمانشاه به شهروندان توصيه كرد: رمز كارت خود را به صورت دوره‌اي تغيير دهيد و سعي كنيد از شماره‌هايي كه قابل حدس زدن هستند‌، نظير سال تولد‌، شماره شناسنامه يا اول يا آخر شماره تماس يا شماره ملي به عنوان رمز استفاده نكنيد.

وی ادامه داد: اگر مجبوريد كارت عابر بانك خود را به فرد ديگري بسپاريد، پس از اتمام كار رمز اول و دوم کارت بانکی خود را سریعا عوض نماييد.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه مراقب كارت عابر بانك خود باشيد و آن را در اختيار ديگران قرار ندهيد، تاکید کرد: از يك رمز براي حساب‌هاي مختلف بانكي استفاده نكنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *