انهدام باند رسید ساز جعلی شرق کشور

انهدام باند رسید ساز جعلی شرق کشور

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی از شناسایی و دستگیری باندی خبر داد که با اپلیکیشن رسید ساز جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمودند.

سرهنگ “قدرت الوانی” رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: مرد میانسالی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد پس از درج آگهی فروش یک دستگاه  گوشی تلفن همراه در یکی از سایت‌های واسطه گر، مورد کلاهبرداری اینترنتی قرار گرفته است، لذا رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مدتی پیش پس از درج آگهی فروش یک دستگاه تلفن همراه در یکی از سایت‌های واسطه‌گر شخص ناشناسی با بنده در خصوص خرید تلفن همراه تماس گرفته و پس از مدتی به درب خانه مراجعه و با جلب اعتماد و نشان دادن يك رسيد بانكي جعلي مدعي پرداخت وجه شده و کالا را دریافت نموده است، که متاسفانه پس از گذشت چند ساعت متوجه شدم پولی به حسابم واریز نشده است.

این مقام سایبری گفت: پس از اخذ اظهارات شاکی، اقدامات تخصصی و تحقیقات سایبری مشخص شد متهمان‌ ازطریق اپلیکیشن رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از قربانیان کرده‌اند که با اقدامات فنی وشگردهای خاص پلیسی متهمان شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی دستگیر وچندین تلفن همراه از متهمان کشف و ضبط گردید.

سرهنگ قدرت الوانی گفت: متهمان ابتدا منکر بزه انتسابی شدند ولی با حضور شاکی و پس از مشاهده ادله و مدارک جمع آوری شده از سوی افسران سایبری پلیس فتا به کلاهبرداری از حساب تعداد زیادی از هموطنان اعتراف کردند.

این مقام انتظامی افزود: در بازجویی‌های انجام شده، متهمان به کلاهبرداری از حساب تعداد زیادی از هموطنان اعتراف و در نهایت به همراه مستندات پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی بیان کرد: کاربرانی که قصد انجام خرید اینترنتی دارند می‌بایست سامانه پیامکی حساب های بانکی خود را فعال کنند تا با واریز یا برداشت از حساب، با دریافت پیامک ازطرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند و پس از دریافت پیامک، موجودی حساب خود را از طریق موبایل بانک یا اینترنت بانک بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *