انهدام باند اسکیمر 20 میلیاردی کارت های مشتریان

رئیس پلیس فتا اصفهان از دستگیری باند سه نفره که با جانمایی دستگاه اسکیمر در کارتخوان باجه پارکینگ عمومی اقدام به کپی کارت های مشتریان کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي، رئیس پلیس فتا اصفهان در خصوص این پرونده گفت: با مراجعه تعدادی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب آنها، رسیدگی به موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسي هاي اوليه مشخص شد که برداشت های غیر مجاز از حساب مال باختگان جهت خرید رمز ارزهای مختلف، شارژ هزینه تاکسی های اینترنتی و در استان های متعدد از طریق کارتخوان صرف خرید سکه های طلا شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات تخصصی کارشناسان مشخص شد که همه مال باختگان در یک بازه زمانی مشخص به پارکینگ عمومی یکی از مراکز فرهنگی و تفریحی اصفهان مراجعه و با پرداخت هزینه پارکینگ کارت بانکی آنها کپی شده است.

رئیس پلیس فتا اصفهان تصریح کرد: با شناسایی هویت متهم اصلی پرونده مشخص شد وی پس از جذب و بکارگیری توسط پیمانکار مربوطه به عنوان کاربر باجه ورودی و خروجی پارکینگ اقدام به جانمایی دستگاه اسکیمر در کارتخوان نموده که با هماهنگی مقام قضایی متهم در مخفیگاه خود در یکی از هتل های کشور دستگیر و در بازرسی از محل چند دستگاه اسکیمر، سکه های طلا و تعداد 1200 عدد کارت بانکی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات تخصصی و پلیسی و اعترافات متهم هویت دو نفر از همدستان وی شناسایی و اقدامات لازم جهت دستگیری این افراد انجام گرفته است، خاطر نشان کرد ارزش کلاهبرداری این باند تاکنون 20 میلیارد ریال برآورد شده است و پیگیری کارشناسان جهت شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

سرهنگ مرتضوی گفت: هموطنان عزیز هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان نسبت به عدم دستکاری یا تغییرات ظاهری در دستگاه کارتخوان پذیرندگان بخصوص فروشندگان سیار که فاقد محل مشخص و ثابت کسب و کار هستند دقت نمایند و رمز کارت های عابر بانک خود را شخصاً وارد و از اعلام آن به فروشنده خودداری کنند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *