رمزهای ساده شبکه های اجتماعی اصلی ترین عامل هک آن است

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص هک شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت: اصلی‌ترین عامل هک شدن کاربران بی‌توجهی به نکات امنیتی است.

سرهنگ علی عباسی کسانی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: به‌تازگی شاهد رشد چشمگیر هک شدن شبکه های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام کاربران در استان هستیم.

وی ادامه داد: مجرمین پس از هک شبکه اجتماعی فرد اقدام به ارسال پیام‌هایی مبنی بر درخواست کمک مالی به دلایل مختلف همچون سانحه رانندگی، بستری شدن در بیمارستان و … با ذکر مبلغ و شماره حساب به‌تمامی دوستان و دنبال کننده‌های قربانی می‌کنند.

این مقام انتظامی افزود: دوستان و آشنایان فرد هک شده پس از دریافت پیام با این تصور که دوستشان دچار مشکل شده است اقدام به واریز وجه درخواستی به شماره‌حساب اعلامی می‌کنند.

سرهنگ کسانی بیان داشت: در بررسی این‌گونه پرونده‌ها مشخص می‌گردد قربانیان کلمات عبور قابل حدس مانند کد ملی، شماره شناسنامه و شماره همراه را به‌عنوان رمز شبکه‌های اجتماعی خود انتخاب و ایمیل پشتیبان نیز در نظر نگرفته‌اند که این موضوع به مهم‌ترین عامل هک حساب کاربران تبدیل‌شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: درروش دیگر مجرمین به بهانه‌های مختلف همچون برنده شدن در جایزه، افزایش تعداد دنبال کننده و … اقدام به دریافت رمز عبور کاربران می‌کنند.

وی در ادامه ضمن اشاره به افزایش امنیت رمز عبور به کاربران توصیه کرد: با چند اقدام کوچک می‌شود امنیت حساب‌های کاربری خود را افزایش دهید، به یاد داشته باشید از رمزهای پیچیده استفاده کنید و این رمز را هم در اختیار دیگران قرار ندهید همچنین با فعال‌سازی رمز دومرحله‌ای امنیت حساب کاربری خود را تا حد ممکن بالابرده و با قرار دادن ایمیل پشتیبان می‌توانید در صورت هک شدن به بازگشت حساب کاربری خود امیدوار باشید.

این مقام مسئول بیان کرد: کاربران باید در صورت دریافت پیام کمک مالی از سمت دوستان خود حتماً با وی تماس گرفته و از صحت درخواست وی مطمئن شوند و سپس اقدام به کمک نمایند.

منبع: پلیس فتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *