اجاره گرفتن کارت بانکی ترفند شیادان سایبری

اجاره گرفتن کارت بانکی ترفند شیادان سایبری

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری مجرم سابقه داری که با ترفندهای مختلف اقدام به اجاره کردن کارت های بانکی در جهت کلاهبرداری های سایبری می کرد، خبر داد.

سرهنگ علی قهرمان طالع رئیس پلیس فتا استان اردبیل در خصوص این خبراظهار داشت: طی مراجعه شخصی به ساختمان پلیس فتا و اعلام شکایت در مورد اینکه گرفتار پیامک جعلی سامانه ثنا با محتوا ابلاغیه قضایی شده و با کلیک بر روی لینک و ادامه روند از حساب وی برداشت غیرمجاز اینترنتی صورت گرفته است، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ قهرمان طالع در ادامه گفت: با تجمیع اطلاعات و تکمیل پرونده توسط کارشناسان و انجام اقدامات فنی و پلیسی، مشخص گردید مبالغ سرقتی از شاکی به حساب شخصی سابقه دار که بتازگی از زندان آزاد شده واریز گردیده است؛  در ادامه انجام روال قانونی، مالک کارت بانکی مقصد به پلیس فتا دعوت شد و در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که با توجه به وضعیت مالی نامناسب، اطلاعات کارت بانکی خود را در ازای دریافت مبلغی ناچیز به صورت ماهیانه در اختیار شخصی که بصورت اتفاقی در فضای مجازی با وی آشنا شده، قرار داده است.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل عنوان کرد: بلافاصله افسران مجرب این پلیس نسبت به بررسی پیج اینستاگرامی متهم اصلی اقدام و پس از شناسایی محل اختفای وی سریعاً با اخذ مجوز قضایی در یک عملیات غافلگیرانه نسبت به دستگیری متهم به همراه تجهیزات رایانه ای اقدام کردند.

وی افزود: متهم در بازجویی اعتراف کرد که با انجام تبلیغات گسترده و فریبنده در فضای مجازی اشخاص کم بضاعت را مورد هدف قرار داده و با به دام انداختن آن ها و اخذ اطلاعات کارت بانکی، نسبت به فعالیت در زمینه کلاهبرداری های مختلف سایبری از جمله استفاده از کارت های بانکی در سایت های شرط بندی آنلاین، پیامک های جعلی و همچنین فروش این اطلاعات به مجرمان سایبری مختلف اقدام می کرد.

این مقام انتظامي بیان داشت:  واگذاری کارت های بانکی به مجرمان کاری غیرقانونی بوده و آنان نیز به عنوان شریک جرم مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *